Ubytování Janské Lázně, Krkonoše

Unterkunft
Janske Lazne

- Riesengebirge -
Modrokamenna bouda ("Blausteinbaude")

Ubytování Krkonoše, ubytování Janské lázně

Ubytování Krkonoše

Ubytování v Krkonoších nabízí penzion Modrokamenná bouda, který se nachází v Krkonoších pouhé 2km od centra Janských lázní. Díky své ideální poloze je penzion vhodný nejen k zimní dovolené ale i k celoročnímu využití a relaxaci.

KRKONOŠE - JANSKÉ LÁZNĚ - ČERNÁ HORA

Janské lázně se jako významné lázenské město a turistické středisko v oblasti východní Krkonoše s lyžařským areálem Černá hora - Janské lázně, který prochází v současné době dynamickým rozvojem, v rámci kategorizace lyžařských středisek České republiky se zařadily společně s Špindlerovým Mlýnem, Pecí pod Sněžkou a Rokytnicí nad Jizerou mezi 5-ti hvězdičková střediska a je na druhém místě v tomto hodnocení.

ZAJÍMAVOSTI - JANSKÉ LÁZNĚ - KRKONOŠE

MODRÉ KAMENY

Několik křemencových skalisek na jižním úbočí Světlé hory přístupných po TZC. Před navštěvníkem se rozprostře krásný výhled na Krkonoše. Pouhých 1,5 km od ubytování v penzionu Modrokamenná bouda - Janské Lázně.

Černohorské rašeliniště - v místě, kde se spolu stýkají Černá a Světlá hora. Na 60 ha vzniklo největší rašeliniště lesního typu pro oblast Krkonoše. Cca 5 km od ubytování v našem penzionu.

Horská farma na Vlašských boudách - mléčná farma Davida Sosny je jedna z velmi mála horských farem v Krkonoších, založených na principu budního hospodářství, kde v 21 století žije člověk z krav chovaných pro mléko tradičním způsobem. Cca 10 km od penzionu.

ROZHLEDNA PANORAMA – ČERNÁ HORA

Původní sloup lanové dráhy, 100m od horní stanice současné lanovky. Ve výšce 21 m je vyhlídková plošina, odkud se nabízí pohled na Janské Lázně a Krkonoše. Cca 7 km od ubytování.

BAZÉN - JANSKÉ LÁZNĚ

Rehabilitační bazén s minerální vodou a vodními atrakcemi. Cca 3 km od ubytování.

KRKONOŠE

Nejvyšší hřebeny jsou Sněžka 1602 m n.m., Luční hora 1555 m n.m., Studniční hora 1554 m, a Vysoké kolo 1509 m. Černá hora v Janských lázních má 1299 m. Protékají zde řeky Labe, Úpa, Jizerka, a Mumlava. Vodopády – CZ: Labský vodopád, Pancavský vodopád, Mumlavský vodopád, Horní a Dolní Upský vodopád. Ledovcová jezera - Cz: Mechové jezírko, Polsko: Wielki Staw, Maly Stav a Sniezne Stawki.

INFORMACE O MĚSTEČKU JANSKÉ LÁZNĚ

Janské Lázně jsou horské město, rekreační středisko a jediné významné lázně na české straně Krkonoš. Léčebné prameny byli objeveny již ve 14 století. Zakladatelem Lázní byl v 17 století majitel panství Jan A Schwarzenberg. K významnému rozvoji lázní došlo v 19 století a na počátku 20 století. V prostoru je asi 30 léčebných pramenů a množstství lázenských objektů. Architektonicky zajímavé jsou secesní lázenská kolonáda z konce 19 století a pseudogotický kostel Sv. Jana Křtitele z roku 1885. Nad městem se tyčí Černá hora, která poskytuje skvělé podmínky milovníkům zimních sportů. Z centra obce vede na vrchol Černé hory nová kabinková lanovka.

Předpověď počasí Krkonoše - Janské Lázně

  • Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

BELEUCHTETE SKIPISTEN 200 M VON DER BERGHÜTTE ENTFERNT - SKIERHOLUNGSEBIET CERNA HORA (SCHWARZBERG) - JANSKE LAZNE

Novinky

Zobrazit všechny novinky

 

Sodexo

Přijímáme platební karty Sodexo

Sodexo

 

Najdete nás na Facebooku

Modrokamenná bouda v Janských Lázních hodnocení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace